Головна » Статті » Мої статті

Працюємо дистанційно

Дорогі Батьки! А чи знаєте ви, яким чином вірші стимулюють мовлення?

На перший погляд може здатися, що логопеди та інші педагоги, фахівці, які постійно говорять про вірші, їх користь, просто пропонують вам доступний мовленнєвий матеріал. Але насправді, це не так! Промовляння та вивчення віршів стимулює потребу у дитини вимовляти окремі слова, особливо ті, які римуються. Малюкові потрібно лише змінити початок слова і вийде нове. Це пов’язано з  розвитком мислення, з його здатністю вгадувати та здогадуватись («проявляти мовне чуття»), фантазувати…

Техніка роботи проста. Для початку максимально насичуємо життя дитини віршами, якщо ви цього ще не зробили.  Вивчіть самі вірші, які ви хочете вивчити з дитиною,  і часто їх повторюйте (під час прогулянки, в транспорті, на кухні,…і т.д.) Читати їх потрібно не як обов’язок, а з душею, задоволенням, емоціями. Через кілька днів (припустимо, дитина почула вірш 10 разів) починайте зупинятися перед останнім словом в римованому рядку.

 Наприклад:

Малювала зранку мишка

Три цукерки, два …пауза (горішка),

А в обід в куточку сіла

І смачний малюнок … пауза (з'їла).

Ось самі спробуйте, чи хочеться вам доказати кінцівку? Тренуйтеся! І не засмучуйтесь, якщо дитина спочатку буде тільки слухати вірш, це нормально!!! Якщо кожного дня ви будете використовувати хоча б 2-3 віршика, то неодмінно через 2 тижні ваш малюк спробує  щось вам договорити… Починайте грати з віршиками:

• відплескуємо ритм;

• намагаємось відтворити зміст (емоціями, іграшками…);

• промовляємо римоване слово дуже чітко, розтягуючи наголошений склад;

• пам'ятаємо, що заучування віршів тренує мозок дитини, адже під час вивчення ми не тільки збагачуємо словник дитини, а й заставляємо працювати весь мозок.

 Ось декілька віршиків в картинках з серії міні-книжок "Наші бебіки"

Між заучуваннями віршиків варто гратись у рухливі ігри. Пропоную ось таку рухливу гру з кубиком "ВИКОНАЙ РУХИ"

Матеріали:

- паперовий кубик із завданнями.

Участь у грі може брати будь-яка кількість учасників. Кидаємо кубик і виконуємо завдання, що випало.

Щоб швидко вивчити віршик, пропоную переглянути пізнавальний мультик «Синя квіточка» ось за цим посилянням:

https://www.youtube.com/watch?v=WyR_xBBjWXg

Гарно запам'ятовується будь-який текст та сюжет за допомогою малюнків і асоціацій. Можна навіть придумати свої — найбільш близькі до сприйняття малюнки та вибудувати сюжетну лінію вірша. Це значно полегшить процес вивчення віршика.

Гарного і продуктивного Вам дня!

Категорія: Мої статті | Додав: 5olimp (14.05.2020)
Переглядів: 159
Всього коментарів: 0
avatar