Головна » Статті » Мої статті

Працюємо дистанційно

Веснапрекрасна пора року, що дарує нам чудову нагоду долу­чити дітей до праці у природі, розширити їх природничі знання, навчити бачити красу навколишнього світу, любити та берегти його. Навесні можна здійснити з дітьми багато цікавої та корисної роботи. За умови належної організації така робота не тільки слугуватиме джерелом позитивних емоцій у дітей, а й сприятиме їх інтелектуальному, духовному та фізичному розвитку.

Тому дуже вже хочеться щось посадити та виростити, щоб кожного дня помічати як утворюється брунечка, потім проростає корінець, з'являється пагін і нарешті перший листочок, тому завдання на сьогодні особливе «Cаджаємо квасолинку, насіння кукурудзи, цибулинку.»


Запропонуйте дитині вивчити ранкову віталочку «Я всміхаюсь сонечку»

Я всміхаюсь сонечку:

Здрастуй, золоте.

Я всміхаюсь квіточці:

Хай вона росте.

Я всміхаюсь дощику:

Лийся, мов з відра.

Друзям усміхаюся:

Зичу їм добра

Потім запропонуйте дитині посадити будь-яке насіння, провести дослід «Від насіння до рослинки». Краще висаджувати на ділянці на свіжому повітрі, але якщо не має ділянки, можна висаджувати на балконі у квартирі. 

Для цього Вам знадобиться: насінина (що знайдеться вдома: квасоля, кукурудза, цибуля, горох); прозора ємність;  вода; вата.
         В прозору ємність потрібно покласти основу – вату і залити невеликою кількістю води. Кладемо у вологе середовище насінину, закриваємо його і ставимо на поверхню, де є багато сонечка і… спостерігаємо.

За дослідом потрібно спостерігати щодня. Заведіть  невеличкий записничок та занотовуйте разом з дитиною зміни, що відбуваються з рослинкою. І навіть якщо ніяких змін немає, це також потрібно зазначати.

Якщо  уважно стежити за насінням, то  можна помітити, як змінюється його форма і розмір. А вже через кілька днів воно проросте.

Пропоную переглянути відео «Як ростуть рослинки» за посиланням:

https://www.youtube.com/watch?v=kR6DqaaDs9U&fbclid=IwAR0mjU8EjeE_LRtM_LLtnZcjmFDbHZ_DK1mAhrVOPDU37uSZOLCmMVN5ClA

Хочеться іноді вийти на балкон і набрати власноруч вирощених овочів і трав. І балкон, до речі, виглядає набагато симпатичніше, якщо там зберігаються не старі речі, які пора відправити на звалище, а ароматні трави і овочі.

Тому пропоную облаштувати город на балконі

Переходьте за посиланням і знайдете багато цікавої інформації «Як влаштувати город на балконі чи підвіконні?» https://pustunchik.ua/ua/online-school/biology/botany/gorod-na-pidvikonni

Коли, щось висаджуєте (наприклад, цибульку) з малюком обов’язково запитуйте: «Що ти можеш розповісти мені про цибулину?»

-    Фрукт чи овоч?

-    Якого вона кольору?

-    На яку геометричну форму схожа?

-    Плоска чи об’ємна?

-    Тверда чи м’яка?

-    Солодка чи гірка?

-    Що в неї на вершечку зеленіє?

-    А що знизу?

-    А вона корисна чи шкідлива?

А для того, щоб наша рослинка швидше проросла, потрібний дощик, а знайти його можна ось за цим посиланням:  Дитяча пісенька «Дощик накрапає» https://www.youtube.com/watch?v=6NdeZd1VIbQ

Наостанок пропоную зробити власноруч живу іграшку «Поливайчик». Звичайно, такий еко-сувенір можна придбати в магазині, але ж набагато приємніше зробити щось своїми руками.

Для цього потрібно взяти: шкарпетки; ґудзики; голку і нитку;  ножиці; ґрунт; насіння травички.

Невелику кількість землі змішайте із насінням та заповніть нижню частину шкарпетки, а верхню – лише землею. Зв’яжіть шкарпетку та за допомогою голки з ниткою сформуйте носик, а також пришийте  ґудзики для очей. Помістіть іграшку «Поливайчик» в тарілку з водою та поставте у тепле світле місце. Вже через 5 - 6 днів травичка проросте і у нашого «Поливайчика» з’явиться волосся. Головне – не забувати доливати воду в тарілку.

Під час карантину все ж таки треба приділяти не тільки увагу собі, хатнім справам, роботі,  а й дітям. Бо вони сенс життя. Як говорять: «Що в дитину вкладеш, те й отримаєш»... !!!!

 

Категорія: Мої статті | Додав: 5olimp (01.05.2020)
Переглядів: 200
Всього коментарів: 0
avatar