Головна » Статті » Мої статті

Працюємо дистанційно

Чи вважаєте Ви, що сучасні діти проводять більше часу за грою в телефоні, ніж потрібно? Повірте, майже всі батьки стикаються з цим. Діти і дорослі не уявляють життя без цифрових технологій, що вже поробиш. В таку епоху ми живемо. Багато сучасних дітей починають перше знайомство зі світом через  комп'ютерні технології та віртуальне сприйняття. Коли дитина захоплена смартфоном, вона не бігає, не шумить. Щоб відволіктися від телефона, я підготувала підбірку захоплюючих досліджень, які розвинуть  у вашій  дитині допитливість, потяг до знань та цікавість до зовнішнього світу.

 

Досліди для дітей в домашніх умовах

За допомогою звичайних підручних засобів, які є у кожного в будинку, Ваша дитина навчиться проводити справжні наукові досліди. Уявіть, які емоції її переповнятимуть, коли вона побачить  хімічні реакції і фокуси фізики! Це сподобається їй набагато більше мультиків та  відеоігор.

Веселкове  молоко

Вам необхідно: жирне молоко, тарілка, харчові барвники, рідке мило чи миючий засіб, ватні палички

Хід роботи

Кольори приходять у рух із-за взаємодії молекул миючого засобу з молекулами молока:  налийте в тарілку молока. Крапніть кілька крапель харчових барвників різного кольору. Вмочіть ватяну паличку в миючий засіб і торкніться нею поверхні молока. Спостерігайте дивну реакцію: молоко почне рухатися, переливатися і грати фарбами.

Лава-лампа

Вам необхідно: 1 л води, 1 ч. л. солі, харчові барвники, рослинна олія, банка

Хід роботи

Олія і вода мають різну щільність. Олія легше води, тому вона зверху. Сіль робить олію важчою, тому вона опускається на дно. Якщо замінити сіль будь-якою шипучою таблеткою (аспірин, цитрамон), ефект буде просто феєричним!

Заповніть банку водою приблизно на третину об’єму і розчиніть в ній харчовий барвник. Налийте олію до верху банки. Спостерігайте, щоб олія з водою не змішалася, а залишилася зверху. Додайте 1 ч. л. солі і дивіться, як відбувається дивна реакція

Плаваюче яйце

Вам необхідно: 2 курячих яйця, 2 склянки з водою, 5 ч. л. солі.

Хід роботи

Щільність яйця набагато більша щільності води. А ось соляний розчин має більшу щільність за яйце, тому воно залишається плавати на поверхні: Повільно опустіть яйце в першу склянку з водою. Якщо воно залишилося цілим, то осяде на дно. У другу склянку налийте гарячої води і додайте 5 ч. л. солі. Розчиніть сіль, почекайте, поки вода трохи охолоне, потім опустіть друге яйце. Спостерігайте, як друге яйце плаває на поверхні замість того, щоб опуститися на дно склянки.

Веселка в домашніх умовах

Вам необхідно: прозора тарілка глибока, вода, аркуш паперу А4, дзеркальце, ліхтарик

Хід роботи

Промінь світла насправді не білий а складається з декількох кольорів. Коли промінь проходить крізь воду, то розкладається на складові частини у вигляді веселки: Занурте на дно прозорої тарілки дзеркальце. Налийте води. Спрямуйте на дзеркальце світло ліхтарика. Зловіть відбите світло аркушем паперу і спостерігай яскраву веселку.

Насос з свічки

Вам необхідно: тарілка, свічка, стакан, вода, харчовий барвник

Хід роботи

Для горіння свічки потрібен кисень. Коли всередині склянки він закінчився, свічка згасає і внутрішній тиск зменшується, а тиск за межами склянки «заштовхує» воду всередину: Розчиніть у воді харчовий барвник, запаліть свічку і поставте її на тарілку. Накрийте свічку склянкою. Спостерігай, як вода втягується всередину склянки.

Ось так просто за допомогою підручних засобів можна провести захоплюючі хімічні досліди разом з дітьми. Познайомте малюка з продуктивними та інформативними іграми, які розвинуть у нього допитливість, потяг до знань та цікавість до зовнішнього світу.

 

Категорія: Мої статті | Додав: 5olimp (30.04.2020)
Переглядів: 70
Всього коментарів: 0
avatar