Головна » Статті » Мої статті

Працюємо дистанційно

Сьогодні пропоную вам, шановні батьки, пограти із своїми дітками у музично-дидактичні ігри

Молодший дошкільний вік

Гра «Чарівна торбинка»

Для гри Вам необхідні: невелика кольорова торбина, дитячі музичні інструменти (барабан, бубон, металофон, дзвіночок, брязкальце) .

Як грати?  Із чарівної торбинки дістаєте будь-який інструмент, граєте на ньому й запитуєте дитину: « Що нагадує цей музичний звук ?»

Наприклад:

     Барабан – Грім чи спів пташок ?

     Бубон – Шурхіт листя чи грім ?

     МеталлофонДощик чи вітер ?

Гра «Що звучить ?»

Для гри Вам необхідні: дитячі музичні інструменти (барабан, бубон, металофон, сопілка, дзвіночок, брязкальце), ширма.

Як грати? Ви за ширмою граєте на музичному інструменті та запитуєте у дитини: «Який  музичний інструмент звучить?»

Якщо дитина не може відповісти, ще раз пропонуєте послухати. Якщо й цього разу дитина не може назвати інструмент, то пропонуєте знайти серед музичних інструментів, які розкладені за ширмою, той , який звучав .

Гра «Сонечко і дощик»

Для гри Вам необхідні: картинки із зображенням сонечка – «весела» музика  

і хмаринки – «сумна» музика .

Музичний репертуар скачати тут:

https://useraudio.net/search/%D0%BC%D1%83%D0%B7%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%B0-%D0%B3%D1%80%D0%B0/%D1%81%D0%BE%D0%BD%D0%B5%D1%87%D0%BA%D0%BE-%D1%82%D0%B0-%D0%B4%D0%BE%D1%89%D0%B8%D0%BA

Як грати? Даєте дитині картинки із зображенням хмаринки та сонечка. Діти слухають музичний твір, визнають характер музики (веселий або сумний ), піднімають картинку, що відповідає характеру музики .

Середній дошкільний вік

Гра « Дятел»

Як грати? Прослухайте пісню «Дятел» за посиланням

https://www.youtube.com/watch?v=fMFxHRmQGuI                 

Запитайте у дитини, як «стукав» дятел та запропонуйте за ним повторити оплесками чи постукуванням, передаючи ритмічний рисунок мелодії.

Прослухайте інших птахів за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=lCi1uJ7bBSQ

Потім запропонуйте відтворити звуки інших птахів оплесками чи постукуванням.

Гра « Бубон та барабан»

Для гри Вам необхідні: дитячі музичні інструменти барабан, бубон.

Як грати? Ви тихо б’єте по барабану, а дитина вільно крокує по кімнаті, звук посилюється дитина крокує швидше; під звук бубна легенько біжить, на прискорення темпу звучання бубна – біжить в швидкому темпі.

Гра «Відгадай, на чому граю»

Для гри Вам необхідні:  аудіозапис звучання музичних інструментів (посилання https://www.youtube.com/watch?v=Djc2PLADLPM )

Як грати? Включаєте запис звучання різних інструментів, а дитині необхідно відгадати, на якому музичному інструменті грає музикант .

Старший дошкільний вік

Гра «Музичні кола»

Для гри Вам необхідні:  різноколірні круги (круг, поділений навпіл; круг, поділений на три рівні частини; круг поділений навпіл , одна з половин поділена на дві рівні частини; круг поділений навпіл, одна з половин поділена на три рівні частини) .

Як грати? Показує дитині один із кругів.  Відповідно до малюнка дитина повинна поплескати (проспівати, протупати) відповідний ритм. Наприклад, якщо на малюнку три рівних частини, треба зробити три рівні за довжиною оплески.

Вправа « Оркестр»

Як грати? Ви на будь-якому дитячому інструменті виконуєте невеличку «музичну п’єсу»,  а дитина намагається повторити цю п’єсу в своїй грі.

Гра « Упізнай, на чому грають»

Для гри Вам необхідні:  аудіозапис звучання музичних інструментів (знайдете за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=C_eE6U8gals)

Як грати? Разом з дитиною слухаєте аудіо запис. Дитина називає музичний інструмент. Можна запропонувати дитині  рухами передати почуту музику («створити» танцювальну композицію).

Категорія: Мої статті | Додав: 5olimp (03.04.2020)
Переглядів: 36
Всього коментарів: 0
avatar