Головна » Статті » Мої статті

Працюємо дистанційно

         Пропоновані завдання допоможуть у доступній та ігровій формі закріпити елементарні математичні уявлення та сформувати практичні навички, розвиватимуть в дитини логічне мислення, уяву, память, моторику, вміння орієнтуватися в просторі. Заздалегідь підготуйте необхідні матеріали:

до зображення Червоної Шапочки знайдіть аркуш паперу, кольорові олівці, три мішечки з дрібними предметами та іграшками, три паперові смужки, три види однотипних предметів, аркуш із зошита в клітинку.

         В одному селі жила-була маленька дівчинка. Бабуся подарувала онучці на день народження червону шапочку, яка ді­вчинці так сподобалася, що вона носила шапочку постійно. Тому сусіди назвали дівчинку Червоною Шапочкою. Дівчинка хоч і була маленькою, але завжди допомагала дорослим. Вирішила Червона Шапочка допомогти матусі навести порядок у домі. Давай і ми спробуємо виконати це завдання.

         Запропонуйте дитині порахувати предмети, які знаходяться у ваших домівках (наприклад: стільці в кімнаті, чашки в серванті, подушки на дивані, вазони, іграшки на поличці тощо ), й написати відповідні цифри на аркуші паперу.

         Одного разу Червона Шапочка вирішила провідати бабусю, яка жила на протилежному боці лісу. Матуся для бабусі спекла пи­ріжки з м’ясом, вишнею, сиром.

         Намалюйте три тарілочки, запропонуйте дитині намалювати у кожній пиріжки. У першій тарілочці має бути 3 пиріжки, у другій – 6 пиріжків, у третій – 9 пиріжків. Усно обговоріть з дитиною, у якій тарілочці пиріжки з однаковою начинкою.

         Червона Шапочка йшла лісом і милувалася природою. Мете­лики, жуки, бабки, коники радісно вітали її. Дівчинка зібрала для бабусі букет яскравих квітів.

         Запропонуйте дитині намалювати 10 квіточок та розфарбувати першу, третю і пяту квітку олівцем синього кольору; другу, четверту і шосту  червоного кольору; встановити закономірність і розфарбувати решту квітів.

На лісовій галявинці дівчинка зустріла Білочку, яка запропонувала пограти в гру. Давай і ми пограємо.

         Заздалегідь приготуйте мішечок, у якому будуть дрібні предмети: машинки, ляльки, елементи конструктора… – все, що зможете знайти дрібного і помістити в мішечок. Запропонуйте дитині на дотик з’ясувати, що в мішечку.

         Білочка просить допомогти їй порахувати предмети.

         Заздалегідь приготуйте три види предметів і три паперових смужки. Попросіть дитину викласти на верхню смужку сім предметів (кубиків), на нижню — п’ять предметів (машинок), ще нижче — два предмета (чашки).

- Чого більше?

- Порівняйте кількість кубиків та машинок.

- На скільки кубиків більше, ніж машинок?

- Порівняйте кількість машинок і чашок.

- Чого більше? На скільки?

- Як зробити, щоб кубиків, машинок, чашок стало порівну?

         Подякувала Білочка нам за допомогу. І пішла Червона Ша­почка далі, а назустріч їжачок. Він просить допомогти йому знайти стежку до річки, де на нього чекає родина.

         Заздалегідь приготуйте аркуш з зошита у клітинку, поставте крапку на початку рядка. Запропонуйте  дитині від крапки домалювати стежку: 2 клітинки пра­воруч, 1 клітинка вгору, 3 клітинки праворуч, 1 клітинка вниз, 2 клітинки праворуч, 1 клітинка вгору, 3 клітинки праворуч.

         Тільки попрощалася Червона Шапочка з їжачком, а назустріч – Вовчик.

Я тебе з’їм, каже Вовк. А якщо розв’яжеш цікаві задачі, то тебе і бабусю твою не чіпатиму. Давай допоможемо Червоній Ша­почці розв’язати задачі.

- Скільки лап у двох вовків?

- З дупла виглядало шість хвостів. Скільки білок у дуплі?

- З-за ялинки виглядають чотири заячих вушка. Скільки зайчи­ків?

- Дід, баба, онучка тягли ріпку і витягли. Скільки рук тягло ріпку?

         Вовчик як і обіцяв, не з’їв Червону Шапоч­ку, а вирішив провести її до бабусиної хатинки. Дійшли Червона Шапочка з Вовчиком до будиночка бабусі, а тут і всі звірі зійшлися бабусю провідати. Бабуся всіх пригостила чаєм зі смачними пиріжками.

         Запропонуйте дитині разом приготувати для усієї сім’ї чай та смаколики: спекти печиво чи пиріжки.

Категорія: Мої статті | Додав: 5olimp (26.03.2020)
Переглядів: 62
Всього коментарів: 0
avatar