Головна » Статті » Мої статті

Працюємо дистанційно

         Цілісінький день ваш малюк контактує із безліччю вірусів та бактерій. Вони скрізь: на іграшках, на шерсті домашніх тварин, на ручках інших малюків. Щойно ці мікроорганізми потраплять на долоні, вони можуть легко дістатись всередину організму.

 • Дитина потерла очі
 • Дитина доторкнулась до носика
 • Дитина поклала пальці до рота

Миття рук дійсно може попередити поширення інфекцій. Тож ви повинні нагадувати малюкові мити руки упродовж усього дня, а саме:

 1. Перед їжею (навіть перекус рахується!).
 2. Після туалету.
 3. Повернувшись додому з вулиці.
 4. Якщо чхнув або кашлянув у долоньку.
 5. Додатково протягом дня, якщо хтось вдома хворіє.

         Намагайтеся, щоб миття рук асоціювалося у дитини з чимось приємним і ігровим.

                Перегляньте мультфільми за посиланням:

https://youtu.be/6Bp_e-UP6mY

https://youtu.be/rseCdv1QuRg

         Загадайте загадки дітям про мило:

                  Як купатися ідеш і мене також береш.
                  Я гладеньке й запашне, ти намилюєш мене.
                  Всі мікроби змило. Я – корисне…
  (Мило) 

         Мию, мию без жалю, мию там, де брудно.
         А купатись не люблю. Бо від того худну.
   (Мило)

                   Якщо руки ти забруднив, то воно тобі допоможе.
                   Змиє бруд, мікроби, сажу. Що це, назвати, хто зможе?
   (Мило)

         Придбайте дитині спеціальне мило. Наприклад, діти дуже люблять рідке мило або тверде мило в формі різних звіряток. Дуже добре, якщо ви використовуєте спеціальне рідке мило з антибактеріальним ефектом. Супроводжуйте миття рук і умивання прислів’ями (Водичка – найстарша сестричка. Де вода, там і життя. Вода – це здоров’я, вода – це краса, вода –цілюща ранкова роса. Хто водичку попиває, той міцне здоров’я має), або короткими віршиками, наприклад:

         Водичко, водичко,
         Умий мені личко,
         Щоб сяяли очки
         Червоніли щічки,
         Щоб ротик сміявся, 
         Щоб зубчик кусався.

Важливо! Обов’язково хваліть малюка після вмивання і миття рук і кажіть йому, наскільки вам до душі його охайний вигляд.

         Варто сказати кілька слів безпосередньо і про сам процес. Мити руки слід теплою водою, температура має бути комфортною для рук дитини. Важливо, щоб малюк мив не тільки долоньки, але руки до ліктя. Наливши рідке мило на руки або намиливши звичайним милом долоньки, слід ретельно промити кожен пальчик і проміжки між ними.

         Дивно, але таку просту справу, як миття рук, лише 5% населення робить правильно, а значить, ефективно. І це дорослі люди! Що вже говорити про дітей! Процес миття повинен тривати не 5 і не 10 секунд, як це часто буває, а 20-30 секунд. За цей час можна заспівати відоме «З днем народження тебе» або перший куплет улюбленої дитячої пісні. До речі, ви можете співати разом з малюком, не припиняючи процес миття, поки триває пісня. Обполіскувати руки необхідно в напрямку від пальчиків до зап'ястя, піднімаючи долоні «ковшиком».

Важливо! Кожне миття рук необхідно завершувати обполіскуванням обличчя. У дитини обовязково має бути свій рушник для витирання. Руки і обличчя краще не витирати, а промокати. Краще використовувати махровий рушник, який потрібно регулярно просушувати і замінювати чистим.

Пам'ятайте, що і мило має висихати від миття до миття, адже тепле вологе середовище сприяє поширенню бактерій. Не сваріть малюка, якщо він налив води, намочив одяг чи не поклав мило на місце. Допомагайте йому і виправляйте малюка, і він обов’язково всьому цьому навчиться.

Порада: Пам’ятайте про особистий приклад і самі обов’язково ретельно мийте руки кілька разів на день за всіма правилами.

А ви знаєте, що можна малювати мильними бульбашками? Візьміть невелику ємність з мильним розчином, додайте трохи фарб – і ось уже перед вами чудовий художній матеріал для бульбашкового образотворчого мистецтва! Ваш малюк буде в захваті! Дитина не тільки отримає величезне задоволення, а й сама зможе створити красиві та незвичайні малюнки, якими охоче прикрасить свою дитячу кімнату!

Що вам для цього знадобиться:

 • дві порожні склянки;
 • одна склянка мильного розчину (щоби зробити бульбашки);
 • пластикова соломинка для пиття;
 • фарби мінімум двох основних кольорів;
 • кілька аркушів офісного білого паперу формату А4, розрізаного навпіл.

Що вам необхідно робити:

 1. Розділіть вміст склянки з мильними бульбашками на дві рівні частини, вилийте кожну половину в порожні склянки.
 2. Додайте в кожну склянку по одній фарбі вибраного кольору, потім перемішайте отриману суміш. Ваша дитина може долучитися й допомагати вам!
 3. Дайте їй соломинку, і нехай вона дме через неї в склянку до тих пір, доки не утвориться ціла пишна маса різнокольорових бульбашок. Те ж саме нехай вона зробить і з вмістом іншої склянки з мильним розчином (і фарбою іншого кольору).
 4. Обережно покладіть один з аркушів паперу зверху на склянку з бульбашками так, щоб вони могли прикріпитись до нього, потім акуратно підніміть лист і покладіть його на суху поверхню, бульбашками догори.

Чекайте і спостерігайте. Коли всі бульбашки полопаються, фарба збереже прекрасний, практично ідеальний контур первісної форми кожної бульбашки, залишаючи на папері чудернацькі зображення

Категорія: Мої статті | Додав: 5olimp (26.03.2020)
Переглядів: 154
Всього коментарів: 0
avatar