Головна » Статті » Мої статті

Працюємо дистанційно

    Кожну хвилину спілкування з дитиною можна перетворити на захоплюючу гру, яка сприятиме  розвитку мовлення, логіко-математичних уявлень,  формуванню особистості дитини, його морально-вольових якостей, а також стане своєрідним містком від світу дітей до світу дорослих.

Не залишайте своїх дітей біля екрана телевізора, а пограйте з ними у цікаві розвиваючі ігри.

«Подаруй слівце»

         Дорослий і дитина по черзі дарують один одному слівце, пояснюючи його значення, при цьому дитина може називати знайоме йому слово, а дорослий – незнайоме для дитини слово і не просто пояснює значення цього слова, але і складає з ним речення. У ході таких вправ збагачується словниковий запас дитини, розвивається зв’язне мовлення.

 «Частування»

         Дитині пропонується пригадати смачні слова на певний звук: А – апельсин, ананас і т. д.; Б – банан, бутерброд і т.д. Слова вимовляються дорослим і дитиною по черзі. Важливо, щоб дитина промовляв: «Я тебе пригощаю ананасом», «Я тебе пригощаю апельсином» і т. д. Паралельно з виконанням цього завдання дитина вправляється у правильному вживанні відмінкових форм іменників.

«На що схожий?»

         Пропонуйте дитині шукати на кухні предмети, схожі за формою на прості геометричні фігури, і називати їхнє місце розташування. Наприклад, «Тарілка схожа на круг. Знаходиться на другій поличці зверху (в шухляді, біля чайника, під каструлею, справа від глибокої тарілки …)». Це сприяє розвитку вміння орієнтуватися у просторі, закріпленню уявлення про геометричні фігури, а також активізації у мовленні назв посуду.

«Відкриваємо кафе»

         Заохочуйте дитину самостійно організовувати свій ігровий простір. Наприклад, запропонуйте гру «Кафе». Нехай малюк сам підготує необхідні атрибути, обладнає дизайн приміщення, згрупує предмети, які будуть використовуватися у грі, за якістю (масою, формою, кольором, величиною), множинами (кондитерські вироби, напої, фрукти), виготовить та розклеїть цінники. А ви, відвідуючи «кафе» свого малюка, не забувайте хвалити його старанність.

Категорія: Мої статті | Додав: 5olimp (13.03.2020)
Переглядів: 61
Всього коментарів: 0
avatar