Історія та сучасність «Олімпійського»

  Заклад дошкільної освіти №5 із чемпіонською назвою «Олімпійський», що на вул. Середня, 44а, знаходиться в мальовничому куточку м. Кам’янця-Подільського - районі Руських фільварок. Його місце розташування надзвичайно вдале: далеко від гамірних та брудних доріг, оточений каньйоном та Природним заповідником «Подільські Товтри» з одного боку та зеленою зоною – з іншого. Зовсім недалеко можна побачити Державний Ботанічний сад та міський дендропарк.

 9 вересня 1980 року дитячий садок № 5 «Олімпійський» під керівництвом завідувача Галінської Світлани Іванівни вперше радо прийняв маленьких вихованців. Методичний супровід педагогічного процесу здійснювали вихователі-методисти Гром Любов Андріївна та Апрельська Людмила Пилипівна.

 Збудований садок на кошти приладобудівного заводу, за сучасним проектом, який передбачав просторі кімнати, теплі підлоги на першому поверсі та постійнодіючий басейн. Це і стало головним поштовхом у виборі пріоритетного напряму діяльності закладу, а саме: збереження та зміцнення фізичного, духовного і психічного здоров’я дітей у різних аспектах організації освітнього процесу.

  Педагогічний колектив розпочав плідну роботу над втіленням в життя наміченої мети, поринувши в творчий пошук нових ефективних методів оздоровлення підростаючого покоління. І вже у 1985 році ділився досвідом щодо використання здоров’язбережувальних технологій з колегами з Болгарії.

  Дбаючи про формування духовних цінностей малюків, виховання у них патріотичних почуттів, педагогічний колектив закладу систематично влаштовував тематичні зустрічі, гостями яких були курсанти військового училища, ветерани Великої Вітчизняної війни, зокрема Герой Радянського Союзу Бєлов В.І.

  У 1987 році роботу над вдосконаленням попередніх педагогічних надбань продовжила завідувач Лисюк Олена Михайлівна. Під її виваженим керівництвом заклад впевнено крокував в ногу з часом.

  З 1 жовтня 1992 р. садок «Олімпійський» був переданий на баланс управління освіти і науки. Саме у співпраці з ним, меценатами, колективом працівників та батьківською громадою в ЗДО №5 створено комфортні умови для розвитку, виховання та навчання малюків. Особлива увага приділялася підвищенню професійної майстерності педагогів, робота спрямовувалась на послідовне організаційне забезпечення особистісно-орієнтовної системи.

  Успіхи та досягнення дошкільного навчального закладу у сфері формування, зміцнення та збереження здоров’я малюків стали підґрунтям для створення у 2008 році на базі садочка «Олімпійський» «Школи сприяння здоров’ю», яка у 2009 році увійшла в обласну мережу «Шкіл сприяння здоров’ю», а згодом - до державної мережі.

  Досвідом роботи з питань формування у дітей здоров’язберігаючої компетенції педагоги закладу ділилися під час науково-практичного семінару за участю науковців, викладачів К-ПНУ ім. І. Огієнка, завідувачів та вихователів-методистів міста.

  У 2011 року заклад очолила Ганушкевич Інна Борисівна, яка перейнявши естафету своїх попередників, розширила мережу груп, відкрила у закладі групу спеціального призначення для дітей з порушеннями розвитку мовлення.

  З 2013 року закладом опікується Оксана Володимирівна Басалига, яка разом із педагогічним колективом створюють умови для всебічного повноцінного розвитку, комфортного перебування дітей у дошкільному закладі. Для забезпечення потреби дітей гнучко та варіативно використовується простір, у якому малюки почуваються володарями ігор та іграшок, виявляють свої інтереси, займаються улюбленими справами.

  Для забезпечення фізичного розвитку та корекції здоров’я дітей в садочку вихованці мають змогу плавати у басейні. Педагоги закладу з великою відповідальністю ставляться до оздоровчої роботи з дітьми, практикують проведення занять терапевтичного характеру (акватерапія, етнотерапія, кольоротерапія, казкотерапія, ігротерапія тощо), активно використовуються дихальні гімнастики, вправи на корекцію та попередження плоскостопості, сколіозу, психогімнастичні вправи, ігри на релаксацію та розширення психоемоційної сфери дитини.

  В закладі дошкільної освіти працює стала система студійно-гурткової роботи. Діти мають змогу відвідувати такі гуртки: «Здоров’ячки», «IQ-ша», «Екознайки», «Юний шахіст», «Арт-економіка», «Барвисті голосочки», «Невгамовні», «Поліглот», «Весела степ-аеробіка», «Казковий дивосвіт».

  Колектив ЗДО № 5 є постійним учасником та призером щорічних виставок досягнень педагогічних ідей та знахідок.

  За ініціативою батьків у ЗДО № 5 створено благодійний фонд «Щасливе дитинство», який працює в інтересах освітньої діяльності та розвитку навчально-матеріальної бази дошкільного закладу.

  Доброю традицією стали різноманітні заходи по роботі з батьками: родинні свята, засідання за круглим столом, посиденьки, усні журнали, проведення благодійних акцій тощо.

Ласкаво просимо на гостину 

до нашого чудового Саду дитинства!